EFEKTYVUMO AKADEMIJA

KAIP ĮGAUTI PAGREITĮ

Dulkės lentynoje gali simbolizuoti permainų būtinybę?

Žvelgiant į gyvenimą, stebina žaibiška žmogaus transformacija: akivaizdūs ne tik fizinio pavidalo, bet ir vidinio pasaulio pokyčiai. Kaita žmogaus gyvenime yra užprogramuota automatiškai (gyvenamosios vietos keitimas, santuoka, vaikų gimimas, pensija ir kita), tačiau dažnas pokyčių kelyje susiduria su kliūtimis, kurias neretai sąlygoja mūsų pačių kuriami psichologiniai barjerai. Norėdami išvengti pokyčius lydinčio diskomforto, kai kurie žmonės bando išlaikyti stabilią "plaukimo pasroviui" poziciją: sąmoningai stengiamasi įtikinti save apie pasitenkinimą esama situacija. Tačiau pasąmonė - tikrųjų mūsų norų atspindys - ima rodyti akivaizdžius permainų būtinybės ženklus. Ar gebate juos atpažinti ir, svarbiausia, ar atrasite vidinių jėgų imtis pokyčių įgyvendinimo?

Dabarties ingnoravimas.

Gyvenimas praeities prisiminimais arba rožinių ateities svajonių puoselėjimas - ženklas, jog vengiama susidurti su realybe ir dabar egzistuojančiomis problemomis. Praeities pakeisti nesame pajėgūs, tai tegali tapti vertingos patirties šaltiniu. O ateities kūrimas vyksta čia ir dabar: jei sėdėsime sudėję rankas, abejotina, jog pastaroji bus tokia tobula, kokios tikimasi.

Emocijų stoka.

Džiaugsmas, liūdesys, pyktis, skausmas - natūraliai kylančios reakcijos į vieną ar kitą dirgiklį. Jei žmogus ilgą laiką pažįstą tik vieną jausmą - apatiją, metas suskubti kažką keisti . Pokyčiai ne tik nuspalvina kasdienybę vaivorykštės spalvomis, bet ir gali padėti išvengti už kampo tūnančios depresijos.

Apatija savo išvaizdai ir vidiniam pasauliui.

Žmogaus viduje siaučiančios prieštaringos jėgos neretai  pasireiškia neigiamais išvaizdos pokyčiais: auga svoris, prasmės nebetenka vizitai grožio salonuose ar garderobo atnaujinimas. Asmuo tampa nebeįdomus sau ir kitiems - dingsta motyvacija mokintis kažko naujo, domėtis aktualijomis, išsikelti tikslus ir jų siekti.

Nesirūpinimas tvarka namuose.

Vis storėjantis dulkių sluoksnis ant stalo ir augantis nešvarių rūbų kalnas kampe nebūtinai išduoda tingumą. Užsitęsianti netvarka mūsų gyvenamoje erdvėje neretai atspindi sumaištį asmenybės viduje. Sunku patikėti, tačiau paėmę šluostę į rankas, galime įkvėpti save kur kas didesniems pokyčiams!

Susimąstykite: ar šie ženklai neapibūdina Jūsų dabartinio gyvenimo? Išdrįskite sau įvardinti, kas konkrečiai gyvenime Jums kelia nepasitenkinimą (asmeniniai santykiai, pareigos, karjera, išvaizda ir panašiai) ir pradėkite kaupti jėgas ateinantiems pokyčiams.


Dalinkitės:

-1530Days -19Hours -31Minutes -42Seconds