EFEKTYVUMO AKADEMIJA

KAIP ĮGAUTI PAGREITĮ

Energijos rūšys: reikia, kitaip negaliu ar noriu

Nieko neveikimas šiandien tolygu prabangai. Iš vienos pusės, kyla pavojus likti aplenktam įvairiose gyvenimo srityse (darbe, moksle, šeimoje ir kita). Kita vertus, sėdėjimas be veiklos paverčia kasdienybę nuobodžia ir užkerta kelią asmenybės tobulėjimai. Taigi, didesniais ar mažesniais žingsneliais, susidurdami su kliūtimis ir jas įveikdami, visi judame į priekį. Nepaisant susiklosčiusių aplinkybių, iš kažkur atsiranda energija veikti. Priklausomai nuo dominuojančios energijos rūšies, kiekvieno veiksmo atlikimą lydi skirtingos emocijos - nekantrumas, pasitenkinimas ir pilnatvė, baimė.

Įvairūs psichologai bei kiti žmogaus elgesenos specialistai apie energijos kilmę bei rūšis kelia savas teorijas, tačiau visi vieningai sutinka dėl pastarosios svarbos gyvenimo kokybei bei tikslų siekimui. Tai akivaizdu prisiminus ir asmeninę gyvenimiškąją patirtį: sėdi, mąstai ir, sukaupus energiją, galiausiai padarai! Kokie motyvai priverčia sukoncentruoti jėgas? Skiriamos trys pagrindinės energijos rūšys:

  • būtinybė. Didelę dalį darbų atliekame tiek dėl natūralių, kūno diktuojamų reikalavimų, tiek ir tam tikro pobūdžio visuomenės spaudimo: dirbame, nes reikia pinigų maistui; rašome baigiamąjį darbą, nes artėja galutinis pristymo terminas. Kai kurie iš aukščiau "numetami" reikalavimai yra būtini pilnaverčiam žmogaus gyvenimui, tačiau dauguma jų sukelia prieštaringus jausmus - neretai nerimą ir baimę. Šiuo motyvu grindžiama motyvacija yra svyruojanti, žmogui tenka įdėti daug valios ir pastangų siekiant tikslo.
  • į kraują "įaugęs" judėjimas. Kai kurie žmonės yra iš prigimties nenustygstantys vietoje. Viena veikla seka kita, o energija vis liejasi per karštus. "Veikti vien dėl veikimo" - išsireiškimas, taikliai apibūdinantis šį tipą. Pagrindinis veikimo energijos trūkumas - imlumas ne tik naudingai, bet ir žalingai veiklai.
  • noras. Tai - pats patikimiausius ir geriausias energijos šaltinis, kuriuo remiantis pasiekiami didžiausi tikslai. Žmogus, vedamas vidinio noro, yra pajėgus nugalėti visas kelyje pasitaikančias kliūtis, atsispirti pagundoms, stoti akistaton su savo baimėmis. Dažnai skudžiamės dėl apėmusios apatijos ir energijos trūkumo, tačiau jei pastarosios apskritai neturėtume, nepajėgtume pakilti iš lovos. Reikia išaisiškinti du esminius dalykus: kokia energija yra vyraujanti, o kokia padeda efektyviausiai siekti tikslų? Atradus neatitikimą tarp šių aspektų, būtina stengtis pasiekti tenkiančią pusiausvyrą. Prisijaukinę reikiamą energijos šaltinį, pageidaujami gyvenimo pokyčiai įgyvendinami greičiau.


Dalinkitės:

-1530Days -17Hours -57Minutes -19Seconds