EFEKTYVUMO AKADEMIJA

KAIP ĮGAUTI PAGREITĮ

Kai neigiamas traukia neigiamą…

Vos tik pramerkus akis, gali pasakyti, jog šiandien bus bloga diena? Nereikia net užmesti akies į horoskopą, orų prognozę ar dienos aktualijas. Juk, šiaip ar taip, tau eilinį kartą nepasiseks. Jei kely ir pasitaikys nedidelis džiaugsmas, tai bus dėmesio nevertas atsitiktinumas, nepakeičiantis bendros dienos kokybės, kuri buvo, yra ir bus...BLOGA. "Ką aš sakiau? Jau ir galvą iš pat ryto skauda!", - pagalvosi lipdamas iš lovos.

Japonų mokslininkai, siekdami išsiaiškinti žmonių minčių bei žodžių įtaką vandens spalvai bei tekstūrai, atliko įdomų eksperimentą, kurio rezultatai privertė nustebti. Pasirodo, iš pirmo žvilgsnio nieko bendro neturintys elementai sąveikauja tarpusavyje: negatyvios mintys bei pasakymai vandeniui suteikia tamsesnę spalvą ir netaisyklingą struktūrą, tuo tarpu pozityvumas - šviesesnę spalvą bei taisyklingų formų raštą. Ne tik įdomus, bet ir susimąstyti verčiantis faktas: juk didžiąją žmogaus kūno dalį sudaro ne kas kita kaip...vanduo. Tad nieko nuostabaus, jog "juodas" mąstymas ne tik apkartina kiekvieną dieną, bet ir "užprogramuoja" amžinoms nesėkmėms bei net gali turėti įtaką grėsmingų ligų atsiradimui.

Neigiamai nusistatę asmenys yra nesąmoningai linkę hiperbolizuoti nesėkmes. Menkiausia kelyje pasitaikiusi kliūtys tampa amžiaus problema, su kuria susidorojimas atrodo neįmanomas (nors dažniausiai išeitis slypi čia pat - tereikia kažką daryti, o ne vien skųstis, gailėtis savęs arba ieškoti kaltų). Neigiamos mintys sklinda tarsi užkratas, apimdamas visus aplinkui esančius. Nieko nuostabaus, jog žmogus, garsėjantis kaip pesimistas, dažniausiai vengiamas bei ignoruojamas (tai - dar viena galimybė keikti visą pasaulį!). Pastarasis traukia prie savęs tik panašaus požiūrio žmones.

Negatyvios mintys neretai gimsta kaip gynybinė reakcija: neva nusiteiksiu blogiausiam ir bet koks susiklostęs scenarijus nebus pajėgus išmušti iš vėžių. Tačiau pesimistinės mintys tik uždeda juodus "akinius", trukdančius ne tik įžvelgti teigiamus situacijos aspektus, bet ir realiai vertinti susiklosčiusią padėtį. Ilgainiui susiformuoja savotiškas neigiamo mąstymo "įgūdis", trukdantis gyvenimo kokybei: galvoje nesąmoningai susidėlioja nesėkminga įvykių eiga.

Bandyti atsikratyti blogų minčių - tai ne tapti naiviu, perdėtai džiaugsmingu optimistu. Siekiamybė - realizmas, kai žmogus sugeba adekvačiai įvertinti susiklosčiusios situacijos pliusus bei minusus, įvardinti savo stiprybes bei silpnybes. Toks žmogus yra ryžtingesnis: vienas nesėkmingas bandymas ne tik nesugniuždo, tačiau skatina išbandyti net kelis galimus problemos sprendimo žmogus. Pozityviai mąstantis žmogus traukia aplink save kitus bei tampa pavyzdžiu. Juk tai kur kas geriau nei būti amžinai viskuo nepatenkintu atstumtuoju, ar ne?


Dalinkitės:

-1650Days -14Hours -25Minutes -49Seconds