EFEKTYVUMO AKADEMIJA

KAIP ĮGAUTI PAGREITĮ

Kliūtys, dažniausiai pastojančios kelią permainoms

Keisti gyvenimą, nesuklysime pasakę, šiuo metu yra labai madinga. Tai liudija plačiai viešinamos smulkmenos iš garsių žmonių gyvenimo, tikriausiai atitinkamų pavyzdžių rastumėte ir artimos aplinkos rate. Permainoms sudarytos tinkamos sąlygos: laisvi prieinami motyvaciniai seminarai, (kai kuriuose galima dalyvauti virtualiai, tad nebelieka jokių trukdžių), lentynos lūžta nuo knygų saviugdos tema. Visgi kai permainų vėjo pojūtis bei poreikis ateina į nuosavą kiemą, viskas pasirodo kur kas sudėtingiau nei atrodė iš pirmo žvilgsnio. Paaiškėja, jog nėra rakto nuo jokių stebuklingų durų, skiriančių seną ir naują gyvenimą: lieki tik tu ir...pokyčių baimė.

Iš tiesų tik nedidelė dalis laimingųjų be jokių pastangų geba paleisti seną gyvenimą bei su džiaugsmu mėgautis atėjusiomis permainomis. Daugumą įsikibę laikosi to, kas, nors ir kelia neigiamas emocijas, bet yra žinoma bei sava. Tai gali būti neperspektyvūs ar netgi žalingi asmeniniai santykiai, netenkinantis darbas, klaidingi įsitikinimai, pasitenkinimo nekeliantis gyvenimo būdas ir panašiai. Atrodo, svarbiausias žingsnis žengtas: įsisąmoninta, jog tam tikras aspektas trukdo gyvenimo pilnatvei ir suvokta permainų būtinybė. Tačiau tolimesniam sėkmingam pokyčių įgyvendinimui kelią neretai pastoja stingdanti mintis: "Ne, nesugebėsiu!". Kur glūdi šio negatyvaus nusistatymo priežastys?

Nerimą keliantys nežinomieji.

Paklausus, ką rinktųsi - stabilų, nors ne visais aspektais tenkinantį gyvenimą ar galimybę daug ką pradėti iš naujo, tačiau nežinant, koks bus galutinis rezultatas, atsakymo tektų ilgokai palaukti. Daugumai patinka žinojimas, kas po ko įvyks, kas ką pasakys ar kaip sureaguos - nesvarbu, net jei pastovus scenarijus ir yra pagrindinė nepasitenkinimo priežastis. Ugnį "pakursto" mintys, jog teks išgyventi daug streso ir baimės.

Valios trūkumas.

Gyvenimo pokyčiai be asmeninių pastangų neįvyks. Žmogus, pažinodamas save ir suvokdamas, jog jo valios resursai yra riboti (pokyčio įgyvendinimui gal ir pakaks, bet kaip, po galais, nuo jo nenukrypti?), ima nesąmoningai "šiauštis" prieš pokyčius: iš anksto baiminamasi gėdosir pažeminimo jausmo, užplūsiančių, jei permainos sklandžiai neįsitvirtins.

Nesveikas mėgavimasis blogu gyvenimu.

Yra žmonių, kuriuos negatyvūs gyvenimo aspektai tam tikra prasme "veža". Jie supranta, jog ne viskas dabartiniame gyvenime tenkina, tačiau, įvertinus esamo blogumo lygį ir pastangų, kurias tektų įdėti pokyčio įgyvendinimui, dydį, esamasis laikas prieš būtąjį laimi. Ir tik tada, kai gyvenimas tampa nepakeliamai blogas, lyderiaujančios pozicijos apsikeičia vietomis.

Aiškios vizijos, kaip atrodys naujasis gyvenimas, neturėjimas.

Kai kuriais atvejais žmones baugina nežinojimas, kaip gyvenime po permainų jausis patys bei juos supanti aplinka. Šis neaiškumas neigiamai veikia motyvaciją ir skatina apsistoti tie pastovumu.

Koks galėtų būti stebulingas receptas, apsaugantis nuo minėtų negatyvių minčių? Visų pirma žmogus turi būti maksimaliai nusiteikęs pokyčių atėjimui į gyvenimą - tada ir didžiausi nuogąstavimai nebeatrodys tokie bauginantys. Dėl valios trūkumo nuogąstauti nereikėtų: pokyčiai įgyvendinami palaipsniui, tad pastangų poreikis nėra toks milžininškas, kaip gali iš pradžių atrodyti.


Dalinkitės:

-1669Days -5Hours -53Minutes -45Seconds