EFEKTYVUMO AKADEMIJA

KAIP ĮGAUTI PAGREITĮ

Permainos gali prasidėti…ir nuo dėmesio sau

Epitetas "barbė devyndarbė" ne veltui yra moteriškos giminės. Moterys iš prigimties yra linkusios save atiduoti kitiems, o šiuolaikinio gyvenimo tempas verčia suktis dar beprotiškesniame rate. Visų pasaulio darbų per vieną dieną nenuveiksi, bet už tai pailsėti - suspėsi!

Puiki darbuotoja, rūpestinga mama, atsidavusi žmona, tobula dukra, dvisada pasiruošusi padėti draugė...ar tavo pareigų sąrašas turi pabaigą? Dažna moteris turi tiek veiklos, jog nejučia esi priverstas stebėtis pastarosios aktyvumu ir energija. Tikėtina, jog ši aktyvistė, po alinančios dienos darbe ir treniruotės sporto salėje, mielai "nulūžtų" dubenyje gaminamų šaltibarščių, tačiau negalima - dar laukia susitikimas su drauge! Natūralu, jog toks aktyvus gyvenimo ritmas išsekina fiziškai ir psichologiškai. Blogai, jei įtemptoje dienotvarkėje nesugebama rasti laiko sau. Nuo veiklos išsekęs žmogus yra nelaimingas žmogus, o, kaip žinia, atitinkamos emocijos užkrečia ir aplinkinius.

Viena svarbiausių permainų gyvenime - kai kuriais atvejais išmokti pasakyti "ne". Atsisakymas nereiškia, jog pasirodysi bloga ir nedraugiška, o aplinkiniai nuo tavęs nusisuks. Aišku, prieš tai būtina objektyviai įvertinti prašymą ir nuspręsti, ar tavo pagalba iš tiesų reikalinga, ar nori bei gali padėti. Atsisakymas nėra tolygu egoizmui, tai natūralus rūpinimasis savimi.

Pajutus, jog jėgų rezervuaras galutinai išseko, reikia maksimaliai sumažinti "apsukas" ir skirti laiko atpalaiduojančiai veiklai. Tai gali būti savaitgalis su SPA procedūromis, vakaras žiūrint mėgiamą serialą, sodininkystės darbai, garderobo atnaujinimas nusiaubiant prekybos centrą ar tiesiog buvimas su savimi klausantis mėgstamos muzikos. Poilsio metu svarbu atsikratyti pašalinių minčių, neva tai - laiko švaistymas, per kurį būtų galima atlikti krūvą darbų, šeimos apleidimas ir panašiai. Idealiausia, kai asmeninis laikas, "nugriebtas" paskubomis, tampa ne momentine atsigavimo priemone, bet yra yra planuojamas sąmoningai ir periodiškai įtraukiamas į dienotvarkę.

Moteris, skirianti laiko poilsiui, neturėtų manyti, jog daro kažką blogo. Priešingai, tai - įgūdis, kurį savo gyvenime privalu išmokti taikyti kiekvienam. Fizinis bei psichologinis poilsis padeda mobilizuoti jėgas, tad į darbus kimbama su maksimalia jėga bei pakilia nuotaika!


Dalinkitės:

-1451Days -4Hours -34Minutes -36Seconds