EFEKTYVUMO AKADEMIJA

KAIP ĮGAUTI PAGREITĮ

Priežastys, trukdančios džiaugtis gyvenimu

Turite gražią šeimą, sėkmingai kopiate karjeros laiptais, aplankytų pasaulio kampelių geografija sparčiai plečiasi. Atrodo, gyvenate pavyzdinį, dažnam pavydą sukelti galintį gyvenimą. Tačiau kažkur viduje kirba ir ramybės neduoda mintis, jog esama situacija neatitinka turimų poreikių. Metas keliauti gyvenimo permainų link, tačiau prieš tai svarbu išsiaiškinti ir tai, kur slypi negalėjimo džiaugstis dabartimi priežastys.

Psichologijos klasikai bei šiuolaikiniai ekspertai sutartinai tvirtina, jog didžiosios dalies kankinančių problemų ištakos glūdi žmogaus vaikystėje. Neretai nesąmoningai esame jas užblokavę, tačiau, norint imtis gyvenimo pokyčių, privalu stoti akistaton su savo vaikystės traumomis. Išanalizavus prisiminimų nuotrupas, peržvelgus vaikystės fotografijas ar pasikalbėjus su mus pažinojusiais žmonėmis, ima aiškėti, jog negalėjimo džiaugtis dabartiniu gyvenimu priežastys slypi konkrečiame įvykyje (netektis, smurtas, konfliktas ir panašiai) ar yra įtakotos ilgą laikotarpį lydėjusio netinkamo tėvų bei artimos aplinkos elgesio, pasižyminčio per dideliu rūpesčiu arba, priešingai, ignoravimu. Konkretizavus, kas negerai buvo prieš daugelį metų ir kokį poveikį tai turi dabar, lengviau susidėlioti konkrečių veiksmų, nukreiptų į gyvenimo permainų kūrimą, planą.

Yra nemažai žmonių, kurių vaikystė buvo išties tobula - visko buvo duota būtent tiek, kiek reikia. Tačiau ir pastarųjų tai neapsaugo nuo užklupusio periodo, kai, atrodo, niekas gyvenime nebedžiugina. Tokiu atveju pravartu atsakyti į esminį klausimą: ar dabartinis gyvenimas yra toks, apie kurį svajoju? Ne kiekvienam idealus gyvenimas reiškia rožinius namus, garbanotus vaikučius bei įspūdingą sąskaitą banke. Yra žmonių, kurių "gyvenimo variklis" - išbandymai, kliūtys, kritimai bei nuosmukiai. Blogiausia, jog neretai esame priversti gyventi tokį gyvenimą, kuris, anot kažko (sutuoktinio, tėvų, visuomenės ir panašiai), yra teisingas. Kažkam, bet ne jums. Tai, kas vienam, prisiminus drugelio efekto metaforą, atrodo mėgavimasis savo gyvenimo pilnatve, kitam tėra sudėtingas kokono etapas, ieškant tikrojo savęs.

Kelias kardinalių gyvenimo permainų link nėra lengvas. Būtina rasti atsakymą į sudėtingus klausimus: kas aš esu dabar? kas mane tokiu padarė? ar esamas gyvenimas mane tenkina? kokio gyvenimo aš pageidauju? Radus neatitikimą tarp realybės ar siekiamybės, metas imtis veiksmų. Kad ir kaip tai banaliai skambėtų, bet viskas iš tiesų priklauso tik nuo mūsų noro ir įdedamų pastangų.


Dalinkitės:

-1571Days 00Hours -57Minutes -27Seconds