EFEKTYVUMO AKADEMIJA

KAIP ĮGAUTI PAGREITĮ

Savikontrolės svarba tikslo siekimui

Naktį negali užmigti, nes mintyse dėlioji, kaip nuo rytojaus pakeisi gyvenimą: "pastatysi" viršininką į vietą, parodydamas tikrąją savo vertę darbe, vėl sportuosi, atnaujinsi primirštas užsienio kalbų žinias, susitiksi su seniai nematyta drauge...Žodžiu, pagaliau pradėsi kardinalias gyvenimo permainas. Ir vėl? Kiek jau buvo tokių pažadų ir po kiek laiko pasidavei?

Tokia įvykių eiga, deja, pasitaikanti dažno žmogaus gyvenime, atneša ne tik nusivylimą savimi, bet ir, užuot vykus progresui, stumteli keliais žingsniais atgal. Kas tai: motyvacijos ar savikontrolės trūkumas?

Užsibrėžtų tikslų siekimas siejamas su juodu darbu ir tam tikrų malonumų atsisakymu. Štai nusprendus visiškai atsisakyti alkoholio, neretai tenka atsisveikinti su draugais, kurių kompanijoje šis aktyviai propaguojamas. O norint laiku užbaigti svarbų darbą, tenka aukoti ne tik dalį miego, bet ir atsiriboti nuo visų laiko "rijimo" prietaisų - interneto, televizoriaus, kompiuterio. Pavykus tai sėkmingai atlikti, džiaugiamės ir didžiuojamės savimi, jog sėkmingai artėjame prie galutinio tikslo. Suklupę nusiviliame. Iškyla reali grėsmė, jog mažas nuklydimas leidus sau vieną vakarą pailsėti, taip išbalansuos, jog neberasime valios grįžti prie vienos ar kitos veiklos.

Paklausus, ar vis dar svajojama apie tą didįjį TIKSLĄ, atsakymas neabejotinai būtų teigiamas. Motyvacija niekur neišgaruoja, tiesiog užpuola visiškai suprantamas nuovargis. Su tikslu sietinas pasitenkinimas atrodo toks tolimas, atsiranda nenumaldomas noras gauti apdovanojimą čia ir dabar, kurį dažniausiai suteikia visiškai beprasmė, siekiamam tikslui netgi žalinga veikla. Ar galite įvardinti, kokia naudą jums atnešė kelios valandos, praleistos socialiniame tinkle? Tikėtina, jog ne tik neradote asmenybės tobulėjimui reikalingos informacijos, bet ir negavote pageidaujamo poilsio.

Šioje vietoje įvyksta priešprieša tarp "noriu" ir "reikia". Pastarasis punktas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip primestas iš šalies. Taip, svarbiausia išlieka vidinė motyvacija ir suvokimas, jog pats noriu siekti asmeninių tikslų, tačiau be savikontrolės ugdymo ("reikia") toli nenukeliausi. Užpuolus krizei, kai teisinga veikla ima atrodyti per daug varginanti, reikėtų sumažinti darbo apkrovas, bet vis vien užsiimti realiai naudingais, o ne beverčiais, iš pažiūros maloniai atrodančiais darbais. Pravartu nuolat sau kartoti apie siekiamą tikslą, tokius būdu pastarasis atrodys artimesnis ir jo pasisiekimo nuojautos skatins judėti į priekį. Kas kartą, nugalėjus užpuolusį tinginį, pastarajam atsispirti darysis vis lengviau.


Dalinkitės:

-1451Days -1Hours -10Minutes -2Seconds